Bell Schedule

8:30am - First Bell

8:40am - Homeroom, Attendance, O’Canada

8:43am - Period 1

9:24am - Period 2

10:05am - Period 3

10:44am to 10:59am - Elementary Recess

10:48am to 10:55am - Junior High Break

10:59am - Period 4

11:40am - Period 5

12:19pm - Lunch

12:34pm - Recess

1:00pm - Dear

1:15pm - Period 6

1:56pm - Period 7

2:37pm - Period 8

3:16pm - Homeroom

3:20pm - Dismissal

3:30pm - Buses Depart